|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Thickness: | 1.0-1.2 |
| Usage: | Bag, Shoes, Furniture, Decorative, Car Seat, Home Textile, Gloves, Notebook, Belt, Sofa |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Material | pu leather |
| Thickness | 1.0-1.2mm |
| Width | 54/55" |
| Backing | cotton/knitting fabric/woven/microfiber |
| Usage | Sofa, furniture, chairs, soft bed, massage chair, tables, car seat |
| Color | all colors |
| Pattern | diamonde, litchi,etc |
| Features | Abrasion-Resistant, Waterproof, Anti-Mildew, Durable, hydrolysis resistance 10years |
| MOQ | 300m/color |
| Delivery time | 7-10days |
| Packing | 30-50m/roll or as your requirements |
| Payment | T/T, L/C |
| Place of original | Shanghai,China |